Street art

V neděli ráno si chodím zaběhat. Po lese je to nuda, běhám po městě. Většinou jen tak bez cíle, dneska jsem cíl měl. Běžel jsem se mrknout na opěrnou zídku u autobusáku. Opěrná zídka autobusáku je teď legál. Místo, kde můžou lidi malovat bez toho, aby se museli někde plížit po nocích a riskovali, že dostanou pokutu.

Výsledek vidíte tady. Jak se z takové zídky stane legál a co bude dál?

Před několika týdny oslovil Centrál magistrát s tím, že by zaplatili americké malířce Emily Eldridge aby na Kladně něco namalovala. Město povolilo pomalovat zídku naproti Centrálu a opěrky mostu u obchoďáku. Akce odstartovala ohromnou vlnu diskuze. Někomu se to líbilo, někomu ne. Mnozí volali po tom, aby něco nakreslili místní a aby to bylo tak nějak kladenské.

Místním jsme tedy na legál dali opěrku u autobusáku a sloupy u Sítenského mostu.  Včera se do toho pustili. Na autobusáku jsou v kladenských barvách místní reálie. Vápenky, rudné zásobníky, těžební věž, logo Rytířů. Někomu se to bude líbit, někomu ne, to je holt život.

V září proběhne workshop na kterém si to bude moct vyzkoušet každý. My jsme začali připravovat projekt, který až spatří světlo světa, tak kolemjdoucím ukáže kousky z naší historie, na které se mnohdy tak nějak zapomnělo. Zatím to nechám pod pokličkou, ale až to bude, bude to pecka.

Proměna šedivých zdí, která z nevýrazných míst ve městě dělá místa, která si zapamatujete, začala jednou žádostí na pomalování zídky. Jak to skončí, těžko odhadnout…

2 komentáře: „Street art

  1. No na rovinu to co udělali lidi a zdarma je mnohem hezčí než co tam napatlala ta „umělkyně“ . Dokonce i tak nějak barvy se jim povedlo zvolit lépe.

    To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s